Pytana i odpowiedzi

Faq

Doświadczenie, znajomość rynku i j. chińskiego, biuro w Chinach, magazyn w Chinach, możliwość konsolidacji, wynegocjowane preferencyjne warunki z spedycją – to wszystko wpływa na cenę, jakość świadczenia usług i w rezultacie zysk naszych partnetów.

Biznesem zajmujemy się kilkanaście lat, mówimy po Chińsku sami importujemy z Chin. Ceny przez nas wskazane są badane kilkuktronie. Czasem za ceną idzie jakość, jednakże i o to dbamy przeprowadzając kontrole jakości w naszym magazynie w Chinach

Szkolenia z importu z Chin staramy się organizować co miesiąc lub dwa. Jeśli jednak jesteś zainteresowany indywidualnym podejściem z naciskiem na tematy, które chciałbyś poznać najbardziej skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta – dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie

Wszystkie zamówienia realizowane przez IMCHEX odprawiane są przez naszych pracowników z Działu Celno prawnego, który jest doskonale przygotowy do odpraw celnych praktycznie wszystkich rodzajów towarów.

Jesteśmy polską spółką zoo i w związku z tym na każde zamówienie mozemy wystawić polską FV VAT. Jeśli natomiast zechcesz, możemy wystawić chiński Commercial Invoice. Niezależnie od wyboru, będziesz miał możliwość wliczenia w koszty produktów z Chin, a w przypadku FV będziesz mógł rozliczyć również podatek VAT.

W przypadku importu z Chin drobnicy czyli zamówienia poniżej 5000USD płatność następuje w dniu złożenia zamówienia. W przypadku, gdyz zlecimy produkcję i czas oczekiwania na sprowadzony asortyment z Chin nieznacznie się wydłuży, wtedy mamy możliwość podzielenia płatności na zasadach 30/70. Jednakże druga transza płatna jest przy odbiorze zamówienia od producenta przez naszych spedytorów.

Blisko 35% wszystkich towarów importowanych do Polski pochodzi z Chin. Koszty produkcji są znacznie niższe aniżeli w krajach EU i jedynie transport, który od niedawna jest wielką niewiadomą może sprawić, że import będzie mniej korzystny jakby był chociażby w zeszłym roku. Przed Importem z Chin polecamy skorzystać z naszej usługi Analizy rynku, gdzie zostanie przygotowana pełna analiza produktowa na wskazane produkty. Import z Chin zawsze był opłacalny i nadal jest, jednakże nowy Import z Chin w 2021 i 2022 może dużo zmienić w Europejskiej gospodarce.

Stawki celne wahają się od 0% do nawet 50%, wiąże się to z trudnościami dla przedsiębiorców w stwierdzeniu jaka stawka obwiązuje na towar, który chcą importować oraz czy będzie to dla nich opłacalne. Wyróżniamy trzy rodzaje ceł, uzależnionych od kierunku ruchów towarów:

cło eksportowe – pobierane przy wywozie towarów z kraju, dotyczy wzrostu cen produktów krajowych za granicą, może jednak pogarszać bilans eksportu, a więc najczęściej takie cło stosuje się w przypadku krajów rozwijających się;
cło importowe – jego zadaniem jest ochrona produkcji krajowej, oraz zwiększenie dochodów państwa;
cło tranzytowe – nakładane na granicach państw, dla towarów przejeżdżających przez dane państwo, jest one stosowane bardzo rzadko gdyż tranzyt przez dane państwo przynosi spore wpływy do budżetu, poprzez udostępnianie sieci transportowej oraz środków transportu.

Wynagrodzenie jesteśmy w stanie obliczyć na podstawie uzyskanych wcześniej informacji odnośnie ogólnego potencjału, wolumenu i skomplikowania procedury prawnej. Weryfikacja badań, certyfikatów czy uzyskanie informacji odnośnie wprowadzenia do obrotu – czyli np. Badań PZH, badania z Głównego Inspektoratu Weterynarii lub Sanepidu sprawiają, że import z Chin jest bardziej wymagający, a co za tym idzie więcej czasu będziemy musli poświęcić, aby zweryfikować i zapewnić bezpieczny import z Chin

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym imporcie z Chin dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym kontrahentom pełną realizację importu z Chin na dogodnych warunkach, a co ważne uzyskać ceny znacznie niższe od tych, które posiada polski hurtownik. Wybierając usługę kompleksowego importu z Chin jedyne co należy zrobić to opłacić FV, a całą organizacją importu z Chin IMCHEX weźmie na siebie.

Istnieją cztery stawki podatku VAT na poziomie 4, 7, 8 i 23%. W większości przypadków VAT na towary z Chin na towary importowane do Polski wynosi 23%.

Jesteśmy importerem z Chin, ale pracujemy na zlecenie klienta i gwarancja oraz możliwość zwrotu u nas nie obowiązuje. Nie posiadamy stanów magazynowych, nie sprzedajemy towaru dla innych kontrahentów. Realizujemy wyłącznie zlecenia na import z Chin i tak też działamy. Dlatego przed podjęciem decyzji o Imporcie z Chin należy zastanowić się dwukrotnie. Import z Chin jest opłacalny, ale należy mądrze do tego podejść

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.