Dlaczego YIWU?

Ochrona Mark

Weryfikacja producentów

Rejestracja firmy

Tworzenie i pilotaż kontraktów biznesowych

Negocjacje handlowe

Co zyskasz wybierając Usługi Prawne z IMCHEX?

Czy wiesz, że niepoprawnie podpisany kontrakt handlowy może oznaczać brak dostarczenia towaru, który został opłacony? Czy masz świadomość, że towar, który był importowany z Chin od lat, może nie być dopuszczony do przekoroczenia granic tego kraju z powodu oskarżeń o wykorzystywanie znaku towarowego, mimo iż marka z nim związania była ważną częścią biznesu? Chcesz zarejestrować firmę w Chinach, jednak obawiasz się, że brak wiedzy na ten temat uniemożliwi Ci podjęcie jakichkolwiek działań? A może pojawiła się możliwość nawiązania wymarzonej współpracy z chińskim producentem, lecz niepewność dotycząca jego uczciwości i rzetelności skutecznie blokuje Twoje plany i ambicje? Odpowiedzią na każde z tych pytań jest dobrze dobrane rozwiązanie, które możesz uzyskać rozpoczynając współpracę z IMCHEX.

 

Korzystając z Usług Prawnych z firmy IMCHEX możesz liczyć na partnerskie wparcie, które oparte jest o wieloletnie doświadczenie przy imporcie z Chin, wiedzę oraz znajomość kultury biznesowej Państwa Środka. Co więcej, w ramach tej usługi oferujemy Ci pomoc prawników, zarówno polskich, jak i chińskich, którzy będą czuwać nad zgodnością z prawem wszystkich Twoich działań. 

Do najczęściej podejmowanych przez naszych prawników zadań należą:

weryfikacja prawna producentów i towarów

kompletacja dokumentów, zlecanie badań

pomoc w zarejestrowaniu firmy w Chinach

oznaczanie produktów zgodnie z wymogami prawa

sporządzanie umów, w tym umów o poufności

reprezentacja kontrahentów w sprawach spornych

zastrzeganie znaku towarowego – ochrona marki

Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli pojawiły się dodatkowe pytania sprawdź czy odpowiedź znajduje się poniżej, a jeśli pozostaną niejasności skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta

Kalkulator

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Cię Twój import z Chin? A może interesuje Cię cena tylko jednej usługi? Skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj naszą bezkonkurencyjną ofertę!

Jeśli choć jedno z poniższych zagadnień dotyczy Ciebie, skontaktuj się z nami i poznaj możliwe rozwiązania!

Chcę rozpocząć współpracę z chińskim producentem i potrzebuje pomocy przy konstruowaniu kontraktu biznesowego.

Chcę rozpocząć produkcję własnego towaru w Chinach, muszę zastrzec swoje logo, by w dalszym ciągu bezpiecznie rozwijać swoją markę.

Mam problem z odzyskaniem pieniędzy od producenta, który nie wywiązał się z umowy. Z mojej strony wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Rozważam zarejestrowanie własnej firmy z Chinach, chciałbym rozwinąć swój biznes i produkować towary z własnym logo.

Chcę zweryfikować firmę i towar mojego potencjalnego kontrahenta z Chin zanim przejdziemy do podpisania umowy.

Zastrzeżenie znaku towarowego

Podczas gdy zaczynasz budować własną markę w Chinach lub poszerzasz swoją działalność wkładając w to mnóstwo pracy i energii, nie ma nic bardziej, delikatnie rzecz ujmując, negatywnie zaskakującego niż informacja, że towar nie może opuścić granic kraju z powodu rejestracji Twojego logotypu przez osoby trzecie. W takiej sytuacji Twój nieuczciwy lub wrogo nastawiony konkurent może zażądać od Ciebie wykupienia Twoich własnych, wyprodukowanych przez Ciebie towarów pod szantażem ich konfiskaty w imię naruszenia dóbr osobistych.

 

Zdarzają się również przypadki, gdzie sprzedawcy na portalach, takich jak Alibaba.com wykorzystują Twoją markę w celach zarobkowych. Gry dochodzi do tego typu sytuacji, jedynie posiadanie ważnego certyfikatu rejestracji znaku towarowego na terenie Chin pozwoli Ci ochronić Twoją markę i wygrać spór o usunięcie towaru z Twoim logotypem z nieautoryzowanej sprzedaży. Skorzystanie z naszych Usług Prawnych umożliwi Ci uzyskanie takiego certyfikatu, a także sprawi, że będziesz mógł być spokojny o swoją markę. 

Rejestracja firmy w Chinach

Jeśli Ty również chciałbyś stać się częścią największej na świecie „pajęczyny” handlowej, jaką jest chiński rynek, rekomendujemy Ci założenie spółki na terenie tego kraju. Z takiego rozwiązania płynie wiele korzyści. Jedną z nich jest posiadanie większych zdolności operacyjnych dotyczących płatności, a kolejną możliwość budowania swoistej struktury firmowej, która przyniesie rezultaty również w przypadku dokonania interwencji. Nawet jeśli na ten moment nie masz w planach stworzenia korporacji w Chinach, a jedynie chcesz zaznaczyć swą obecność na tutejszym rynku i przy okazji zapoznać się ze specyfiką tego rejonu, proponujemy Ci najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, jakim jest rejestracja firmy w Hongkongu lub założenie odpowiednika polskiej spółki z o.o., czyli Wholly Forgein Owned Eneterprise (WFOE).

 

WFOE jest działalnością, która cieszy się największą popularnością w Chinach, gdyż ma niewiele ograniczeń dotyczących rodzajów branż, jakie można realizować. Jest to najbezpieczniejsza forma prawna, która nie wymaga kapitału przy rejestracji spółki oraz można ją dofinansowywać z zagranicy. Pomoc przy rejestracji firmy w Chinach to jedna z usług świadczonych przez prawników z IMCHEX, którzy dopilnują wszelkich formalności, terminów oraz przedstawią najkorzystniejsze rozwiązania dla Twojego biznesu. 

 

Negocjacje handlowe

Nasze wieloletnie doświadczenie w imporcie z Chin oraz doskonała znajomość wschodniego rynku pozwalają nam śmiało stwierdzić, że negocjacje handlowe mogą przynieść wymierne i intratne rezultaty. Zwłaszcza jeśli są przeprowadzane w języku chińskim. Nasi specjaliści zajmujący się negocjacjami na stałe przebywają w Państwie Środka, a co za tym idzie, doskonale znają kulturę biznesową tego rejonu, jak również wiedzą, jak dopilnować, by negocjacje przebiegały w pełni profesjonalnie, a przede wszystkim odniosły zamierzony skutek.

 

Negocjacje handlowe z chińskimi przedsiębiorcami nie są proste i tak oczywiste, jakby mogło się wydawać. Ktoś, kto nie zna chińskiej kultury, nie wie jak powinien się zachowywać oraz co i w jaki sposób mówić, nie jest w stanie odnieść sukcesu w negocjacjach biznesowych. Pracownicy IMCHEX nie tylko są do tego działania biegle przygotowani od strony merytorycznej, ale i praktycznej, gdyż mają bardzo duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu rozmów z przedsiębiorcami. 

 

Weryfikacja producentów

Weryfikacja producentów, czyli sprawdzenie kapitału zakładowego producenta, licencji biznesowej, MOQ i historii audytów, to niestety kolejny, bardzo często pomijany proces przez polskich przedsiębiorców zajmujących się importem z Chin. A przecież bardzo istotną kwestią dla każdego biznesmena powinna być pewność, że robi interesy z rzetelnym, uczciwym, a przede wszystkim postępującym zgodnie z prawem kontrahentem. Równie ważnym kryterium jest jakość oferowanych przez producenta towarów – tę niewiadomą również należy poddać weryfikacji, a można to zrobić np. poprzez zamówienie próbek.

 

Wszystkie te działania są niezbędne, jeżeli chcesz, by Twój import z Chin przebiegał bez najmniejszych problemów, a towar przez Ciebie sprowadzony spełnił oczekiwania nie tylko Twoje, ale i Twoich klientów. Mamy pełną świadomość tego, że możesz nie mieć czasu i odpowiedniej wiedzy, aby samodzielnie przeprowadzić weryfikację producentów, od których chcesz zamówić towary, dlatego nasze Usługi Prawne obejmują to zadanie. Nasze wieloletnie doświadczenie, stała obecność na chińskim rynku oraz to, że stawiamy bezpieczeństwo Twojej firmy na pierwszym miejscu, sprawia, że jesteśmy w stanie sprawnie przeprowadzić weryfikację i znaleźć dla Ciebie najkorzystniejszą i najpewniejszą ofertę. 

 

Skontaktuj się z nami

Nie zwlekaj – postaw na solidnego partnera! Wypełnij formularz kontaktowy i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Pytana i odpowiedzi

Faq

Zarówno cenę naszych usług prawnych, jak i innych czynności związanych z importem z Chin, możesz poznać korzystając z naszego kalkulatora. Zachęcamy Cię również do kontaktu z nami w przypadku, gdy podana wycena jest dla Ciebie niejasna, lub gdy chciałabyś skorzystać z dodatkowych opcji. Staramy się, by nasze usługi dotyczące importu z Chin były zawsze dostosowane do potrzeb naszych partnerów biznesowych, jesteśmy elastyczni i możemy przygotować dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie w 100% spełniała Twoje wymagania.

Oczywiście, że tak. Na podstawie raportu stworzonego dla Ciebie przez naszych specjalistów podejmiesz decyzję, z którym producentem chcesz nawiązać współpracę. W raporcie znajdziesz szczegółowe informacje na temat chińskich producentów oferujących interesujący Cię produkt, który w niedalekiej przyszłości chciałbyś importować z Chin. Dla Twojego bezpieczeństwa weryfikujemy czy Twój potencjalny partner handlowy posiada licencję biznesową, jak wygląda historia jego firmy, sprawdzamy jego wiarygodność i opinię wśród klientów. Dzięki naszym działaniom będziesz mógł być spokojny o swój import z Chin!

Tak, zawsze to my podpisujemy kontrakty handlowe z chińskimi dostawcami, zatem muszą być konstruowane w jego ojczystym języku. Ty, jako przedsiębiorca zlecający nam kompleksowy import z Chin, podpisujesz z umowę z nami, czyli firmą IMCHEX, a my działamy w Twoim imieniu, a co za tym idzie, podpisujemy kontrakt handlowy z chińskim producentem i czuwamy nad prawidłowością realizacji zamówienia.

Tak, Wyjazdy Biznesowe dostępne w naszej ofercie to usługa dostępna zarówno dla przedsiębiorców chcących rozpocząć import z Chin, jak i tych, którzy rozszerzają swoją działalność o produkcję na zlecenie. Dzięki takim wyjazdom nasi partnerzy biznesowi mogą odwiedzić fabryki, w których wytwarzane są ich produkty i skontrolować ich jakość. Dodatkową korzyścią płynącą ze skorzystania z naszej oferty jest zapoznanie się z kulturą handlową w Chinach, co w przyszłości, szczególnie podczas prowadzenie negocjacji może przynieść wymierne efekty

Zajmujemy się importem z Chin od kilkunastu lat, posiadamy własne biuro i szereg specjalistów w jednym z najbardziej rozwiniętych pod kątem produkcyjnym i handlowym miast w Państwie Środka, a także doskonale znamy język, prawo oraz kulturę tego państwa. Te wszystkie czynniki wpływają na wysoką jakość świadczonych przez nas usług, w tym również ochrony marki naszych partnerów biznesowych. Wielokrotnie nie tylko pomagaliśmy założyć firmę w Chinach przedsiębiorcom z Polski, ale również dbaliśmy o to, by ich logo oraz wszelkie inne znaki szczególne dla ich marki były objęte ochroną i wykorzystywane jedynie przez ich pierwotnego właściciela.

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.