Analiza Prawna

Wykaz wymaganych dokumentów

Konsultacje indywidualne

Rozwiązania alternatywne

Pewność przy odprawie celnej

Analiza Prawna w skrócie

Utylizacja towaru, procedura naprawcza, czy przetrzymanie dostawy przez Urząd Celny to sytuacje, z którymi żaden przedsiębiorca importujący z Chin nie chce się spotkać. Import towarów z takich segmentów rynku, jak np. elektronika, wyroby budowlane, czy substancje słodzące z Państwa Środka to dla początkujących importerów nie lada pokusa. Niestety niezwykle niskie ceny, a zarazem wizja łatwych i pokaźnych zysków, nie zawsze idą w parze z wymaganiami Unii Europejskiej dotyczącymi importu z Chin.

 

Za prawidłowym i bezpiecznym importem towarów z Chin kryje się konieczność posiadania wiedzy prawnej. Mało który przedsiębiorca z Polski zna Dyrektywy Nowego Podejścia, różnego rodzaju rozporządzenia, czy wymagania dotyczące badań i atestów, dlatego utworzyliśmy usługę o nazwie Analiza Prawna. Nasz Dział Celno-Prawny tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu stanowią najsilniejszy filar naszej firmy, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo podczas importu z Chin.

 

Analiza Prawna ma przede wszystkim zapewnić naszym partnerom biznesowym, ochronę prawną i bezpieczeństwo, a także perspektywę zdobycia wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia importu towarów z Chin w przyszłości. Przedsiębiorcy korzystający z naszej Analizy Prawnej otrzymują od naszych ekspertów wykaz wszelkich obowiązujących norm prawnych wraz z opisem, dzięki czemu są w stanie je nie tylko poznać, ale i zrozumieć.

 

Dzięki Analizie Prawnej możesz skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, gdy nasz zespół będzie zajmował się klasyfikacją celną, prawidłowością i zgodnością z normami Twoich towarów importowanych z Chin.

Gdy zdecydujesz się na skorzystanie z Analizy Prawnej, w ciągu kilku dni otrzymasz konkretne i sprecyzowane informacje na swoją skrzynkę mailową. Nawet jeśli zdecydujesz się pójść dalszą drogą importową bez naszego wsparcia, będziesz do tego doskonale przygotowany pod kątem prawnym.

Analiza Prawna

Analiza Prawna to usługa, która da Ci poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję odpowiedniego i pełnego przygotowania się do przeprowadzenia importu towarów z Chin. Nasi prawnicy przedstawią Ci spis wymaganych podczas importu dokumentów, dzięki czemu będziesz miał pewność, że import odbędzie się bez najmniejszych zakłóceń, gdyż doskonale przygotujesz się formalnie na każdą ewentualność.

Nie kupujemy elektroniki bez weryfikacji podstaw prawnych

Nie sprowadzamy produktów do kontaktu z żywnością bez ich wcześniejszej weryfikacji

Dla kogo powstała Analiza Prawna?

Początkujących importerów

Przedsiębiorców poszerzających swój asortyment

Producentów szukających odpowiedzi

Pasjonatów prawa

Przedstawicieli branży e-commerce

Hurtowników chcących rozwijać swoją firmę

Kiedy Analiza Prawna staje się niezbędna?

Przedsiębiorcy korzystają z Analizy Prawnej przeprowadzanej zarówno przez naszą firmę, jak i konkurencyjne korporacje oraz własnych prawników, by mieć pewność, że import z Chin będzie odbywał się w 100% zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Ze względu na to, że regulacje te często ulegają zmianom, należy stale monitorować przepisy i każdorazowo dostosowywać import z Chin do obecnie panujących zasad.

 

Nasz Dział Celno-Prawny zapewnia szeroko pojętą obsługę związaną nie tylko ze stałym śledzeniem wymogów prawnych, ale też z weryfikacją producentów i dostawców, w tym sprawdzaniem dokumentacji i certyfikacji produktów, które chcesz importować z Chin.

 

Bardzo istotnym aspektem odpowiedniego przygotowania prawnego, czyli skorzystania z naszej Analizy Prawnej, jest możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia bezpiecznego importu z Chin. Znajomość aktualnie obowiązujących wymogów prawnych oraz świadomość, że sprowadzenie towarów z Państwa Środka odbędzie się bez przeszkód wynikających z niedopatrzeń natury prawnej, sprawiają, że możesz ze spokojem rozwijać swoją firmę.

O jakich przepisach prawa musisz pamiętać podczas importu z Chin?

Z czego składa się Analiza Prawna?

To synergia działań wyrażona w przekazaniu wykazu potrzebnych dokumentów, konsultacjach indywidualnych, ocenie ryzyka, rozwiązań alternatywnych i informacji o kwestiach celnych.

Wykaz Certyfikatów

Wykaz Atestów

Możliwe badania laboratoryjne

Opinia i konsultacje z ekspertem

Określenie stawek celnych

Weryfikacja dokumentacji

Analiza Ryzyka i opis zagrożeń

Jak zacząć?

Przygotowanie

Przygotuj listę produktów lub zagadnień, które chciałbyś otrzymać w Analizie Prawnej

1

Szczegóły

Zastanów jakie aspekty i obszary interesują Cię najbardziej

2

Wyliczenia

Sporządź aktualny, faktyczny stan Twojej sprawy

3

Kalkulator

Znajdź kalkulator na naszej stronie i kliknij przycisk "Wyceń Usługę"

4

Deklaracja

Postępuj zgodnie z wytycznymi, a na końcu poznasz naszą ofertę i czas realizacji

5

Badania, certyfikaty, normy

Wprowadzenie towarów do obrotu

Aby import z Chin móc nazwać kompleksowym nie wystarczy tylko sprowadzić towaru do docelowego miejsca. Bardzo ważną kwestią jest wprowadzenie produktów do obrotu, czyli prawidłowe przejście odprawy celnej. Nasza firma kompletuje wszystkie niezbędne do przeprowadzenia odprawy dokumenty, pośród których znajdują się między innymi:  faktura handlowa (commercial invoice), Packing List, list przewozowy oraz, jeśli są wymagane: deklaracje zgodności z Dyrektywami Nowego Podejścia, certyfikaty CE, certyfikaty fumigacji, świadectwa pochodzenia od eksportera, wnioski o wydanie decyzji o wysokości akcyzy i wszelkie inne licencje, certyfikaty i dokumenty. Dbamy również o prawidłowe i terminowe uiszczenie opłat celnych oraz podatków, by towar naszych partnerów biznesowych trafił w ich ręce bez zbędnych opóźnień.

 

Nasza usługa wprowadzenia towarów do obrotu obejmuje także przeprowadzenie badań próbek produktów, które chciałbyś importować z Chin. Mamy dostęp do siatki laboratoriów w Chinach, które kontrolują, czy Twój towar będzie spełniał wszystkie wymagane normy jakości i bezpieczeństwa. Dodatkową korzyścią badań przeprowadzanych za naszym pośrednictwem jest bardzo duża oszczędność pieniędzy – jesteśmy w stanie uzyskać o 40% niższe stawki za przeprowadzanie badań niż oferują polskie laboratoria. 

Kalkulator

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Cię Twój import z Chin? A może interesuje Cię cena tylko jednej usługi? Skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj naszą bezkonkurencyjną ofertę!

Pytana i odpowiedzi

Faq

Nie musisz tego wiedzieć. Prześlij nam linki do interesujących Cię produktów ze specyfikacją i opisz, jak planujesz je zastosować. Następnie my, całkowicie za darmo, odpowiemy Ci na pytanie, czy Analiza Prawna jest potrzebna w przygotowaniu Twojego importu z Chin. Istnieje duża szansa, że towar, który chcesz importować z Chin był już przez nas sprawdzany. To samo dotyczy producentów, zatem zdarza się, że Analiza Prawna nie jest wymagana.

Koszt Analizy Prawnej jest uzależniony w dużej mierze od specyfiki i złożoności danego zamówienia na import z Chin. Ceny zaczynają się od 150$, co powoduje, że jest to usługa dostępna dla każdego przedsiębiorcy. Pamiętaj, że bezpieczeństwo transakcji oraz import z Chin przeprowadzony w sposób całkowicie zgodny z prawem to kwestie o wiele większej wartości niż koszt Analizy Prawnej.

Gwarantujemy Ci wykonanie usługi w ciągu maksymalnie 7 dni, pod warunkiem, że Twój import z Chin nie będzie skomplikowany pod kątem prawnym. Chińskie prawo różni się od europejskiego i polskiego, dlatego w przypadku bardziej złożonych zamówień proces Analizy Prawnej może się przedłużyć. O tym fakcie zostaniesz oczywiście poinformowany, byś mógł optymalnie zaplanować swój import z Chin.

Oczywiście, że tak. Tak wygląda 85% dróg współpracy naszej firmy z przedsiębiorcami. Po przygotowaniu Analizy Prawnej przystępujemy do przeprowadzenia Analizy Rynku, a po pozytywnej weryfikacji, zarówno towarów, jak i producentów oraz ustaleniu zgodności transakcji z prawem, proces kończy się importem z Chin.

Nie. Analiza Prawna przeprowadzana przez nasz Dzieł Celno-Prawny pełni funkcję doradczą i konsultingową. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by Twój import z Chin odbył się bez najmniejszych przeszkód, a przede wszystkim zgodnie z prawem. Zdarza się jednak, że niektóre towary z Chin nie są zgodne z wymogami Unii Europejskiej. W takim przypadku nie może dojść do importu, co oznacza, że po przeprowadzeniu Analizy Prawnej nie będą podejmowane już żadne działania.

Jeżeli towar bądź producent nie spełnią wymogów prawnych stawianych przez Unię Europejską lub organy nadzoru rynku, również tych na terenie Chin, przeprowadzenie importu będzie wiązało się z bardzo dużym ryzykiem, dlatego będziemy Ci odradzać ten krok. Lepszym i bardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie zlecenie nam przeprowadzenia Analizy Rynku, która pozwoli nam znaleźć interesujący Cię towar u rzetelnego i uczciwego producenta, a następnie dokonać importu z Chin.
Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.