Dowiedz się jakie targi są w Chinach i kiedy się rozpoczynają

Dowiedz się jakie targi są w Chinach i kiedy się rozpoczynają. Co roku w Chinach odbywają się wydarzenia targowe, które zrzeszają tysiące, a nawet miliony producentów, sprzedawców i potencjalnych klientów oraz inwestorów. Chińskie targi dają ogromne możliwości wszystkim przedsiębiorcom zajmującym się handlem, dlatego jeśli jesteś zainteresowany importem z Chin, koniecznie zapoznaj się poniższym tekstem.

Chińskie targi 2021

Targi w Chinach są niewątpliwie zawsze dużym wydarzeniem. Niestety, w zeszłym roku z powodu pandemii Covid-19 większość eventów nie odbyła się, a część została przeniesiona na platformy internetowe. W 2020 roku w świecie wirtualnym miały miejsce między innymi dwie edycje najbardziej popularnych i największych w Chinach Targów Kantońskich. Przedsięwzięcie to okazało się dużym sukcesem i choć wiele wskazywało na to, że w tym roku targi mogłyby się odbywać w tradycyjnej formie, to organizatorzy tego eventu w dalszym ciągu postawili na ekspozycję cyfrową. China Import and Export Fair (Canton Fair Complex) Online, czyli targi importu i eksportu w Chinach (Targi Katońskie) Online odbywały się w terminie 15-24 kwietnia br. i ponownie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W najbliższym czasie odbędzie się wiele chińskich imprez targowych, z których większość będzie można odwiedzić osobiście. Trzeba jednak mieć na uwadze, że spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi mogą być poprzedzone wymogiem przejścia testu na Covid-19, odbycia kwarantanny bądź złożeniem deklaracji o przyjętym szczepieniu.

Jakie targi odbędą się w Chinach w najbliższym czasie?

Ostatnie dni czerwca obfitować będą w wiele wydarzeń ekspozycyjnych w Chinach. I choć możesz nie zdążyć na nie dotrzeć, to warto jest dowiedzieć się jakiej branży dotyczą. Jeśli zainteresują Cię jakieś propozycje dostawców i producentów, będziesz mógł bliżej zapoznać się z ich ofertami za pośrednictwem przedstawicieli firm importowych, takich jak IMCHEX.

W dniach 23-25 czerwca odbędą się targi w National Convention & Exhibition Center w Szanghaju, które zrzeszą wielu wystawców. Będzie można zapoznać się z takim ekspozycjami, jak:

 • PACKTECH & FOODTECH,
 • ProPak China,
 • Hi & Fi Asia-China,
 • Healthplex Expo and Natural & Nutraceutical Products China,
 • China (Shanghai) International Starch & Starch Derivatives Exhibition.

Od 24 do 26 czerwca będą miały miejsce targi w Kantonie, czyli China Import and Export Fair(Canton Fair Complex). W ciągu tego wydarzenia będzie można zobaczyć:

 • China (Guangzhou) International High-end Drinking Water Industry Expo,
 • China (Guangzhou) International Nutrition & Health Food & Organic Products Exhibition,
 • China (Guangzhou) International Edible Oil and Olive Oil Expo,
 • China (Guangzhou) International Food Processing Packaging Machinery and Equipment Exhibition,
 • China (Guangzhou) International Health Industry Expo,
 • International Grain & Oil Industry Expo,
 • China Guangzhou International High Quality Rice and Brand Grains Exhibition,
 • Guangzhou International Grain and Oil Machinery and Packaging Equipment Exhibition.

W tym samym terminie będą odbywać się targi w Poly World Trade Center, które również są zlokalizowane w Kantonie. Na tym evencie dostępne będą następujące wystawy:

 • World Food Guangzhou,
 • Guangzhou Dining Space Design Exhibition.

Nieco później, bo 25.06. warto będzie odwiedzić Pekin, gdzie odbędą się „Interwine Beijing International Wine & Spirits Exhibition” w Grand Millennium Beijing. Natomiast w dniach 26-28.06 odbędzie się „LPS Beijing” w Wanda Vista Beijing. W tych samych dniach będą miały miejsce targi w Zhengzhou International Convention Centre o nazwie „China International Auto Aftermarket Fair”.

27 czerwca warto wrócić do Szanghaju, gdzie w Shanghai New International Expo Centre(SNIEC) odbędą się:

 • China International Automotive Interiors and Exteriors Exhibition,
 • China Shanghai Automobile Lightweight Technological Achievements Exhibition,
 • International Automotive Intelligent Driving Technology Innovation Exhibition,
 • China International Vehicle Lighting Technology Exhibition.

Dlaczego warto śledzić targi w Chinach?

Każdy przedsiębiorca  chcący zająć importem z Chin, powinien zapoznać się z wystawą przedstawiającą towary, którymi jest zainteresowany. Przede wszystkim pozwoli mu to zorientować się w cenach i specyfice produktów, a co za tym idzie sprecyzować swoje oczekiwania. Kolejnym ważnym spektrum jest perspektywa znalezienia dobrego, stałego dostawcy, a także rzetelnego producenta, który może być zainteresowany produkcją na zlecenie dla polskiej firmy.

Targi w Chinach dają ogrom możliwości, a zapoznanie się z kulturą handlu w Państwie Środka może w przyszłości zaowocować nie tylko importem, ale i eksportem towarów na rynek azjatycki.

Zobacz również:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.