Weryfikacja chińskiej firmy

Weryfikacja dostawcy z Chin

Weryfikacja dostawcy z Chin. Chińskie produkty stanowią ok. 60% rynku globalnego.  Są tanie, dzięki czemu dobrze się sprzedają i dlatego stale  przybywa chętnych na import chińskich towarów. Część chińskich producentów zmieniła kierunek i na rynek trafiają wyroby oryginalne, wysokiej jakości, w cenach konkurencyjnych do zachodnich marek i przez to bardziej atrakcyjne dla klientów.

Import i sprzedaż wyrobów ” Made in China ” wydaje się być pewnym i dochodowym interesem. Czy na pewno?

Biznes to ludzie. Nie wszystkich cechuje uczciwość i stosowanie obowiązujących reguł. W każdej branży, na  całym świecie można trafić na oszusta i stracić własne pieniądze.

Gdzie szukać dostawcy z Chin?

Najpopularniejsze jest korzystanie z największych platform dla biznesu: Alibaba, Global Sources,  Made – in – China, DHgate i AliExpress.

AliExpress może stanowić pewnego rodzaju „rozgrzewkę” w celu zapoznania się z procedurami, towarem i nabrania doświadczenia, gdyż ukierunkowany jest głównie na sprzedaż detaliczną.  Ale od czegoś trzeba zacząć.

W nawiązywaniu kontaktów biznesowych pomocne są targi handlowe.  Najlepsze efekty przyniosą kontakty bezpośrednie ( Chińczycy bardzo je cenią ), jeśli więc masz możliwość – udaj się osobiście na targi do Chin.   Znajomości w ten sposób zawarte przynoszą najlepsze efekty i zadowalającą współpracę.

Alternatywą dla wizyty w Chinach są  – organizowane coraz częściej – targi wirtualne. One również pozwolą na kontakt z dostawcami, ale bez konieczności wyjazdu.

Jeśli nie masz możliwości uczestnictwa w targach, a możesz pozwolić sobie na podróż do Chin – udaj się do zagłębia produkcyjnego. Będziesz mógł na miejscu przyjrzeć się pracy producentów, porównać oferty i ocenić rzetelność oraz wiarygodność wybranej firmy.

 

Co zrobić, aby uniknąć oszustwa i strat finansowych?

Samodzielnie niewiele osiągniesz. Internet nie jest do końca wiarygodny, gdyż oszuści  zamieszczają na stronie firmy nieprawdziwe informacje i sami tworzą pozytywne opinie. Posługują się fałszywymi albo nieaktualnymi licencjami, nie dotrzymują warunków umowy, wyłudzają pieniądze, a w przesyłkach umieszczają bezwartościowe rzeczy zamiast zamówionego towaru.

Wsiądziesz w samolot i polecisz do Chin szukać swojego kontrahenta i jego firmy?  Jeśli tak, to świetnie, ale
w większości przypadków pewnie nie.  Jest jednak możliwość, by ktoś na miejscu sprawdził, czy chińska firma istnieje i zasługuje na zaufanie.

Zgłoś się do nas Imchex Import z Chin, a my w Twoim imieniu  przeprowadzimy weryfikację. Nasi pracownicy posiadają niezbędną  wiedzę, umiejętności  i doświadczenie, a znajomość języka znacznie usprawnia i ułatwia podjęte działania.

Weryfikacja chińskiej firmy

Niestety, nie rzadkie są sytuacje, w których kontakt  z chińską firmą urywa się po opłaceniu zamówienia.  Trzeba mieć świadomość, że na – wcześniej wspomnianych – platformach głównie obecni są pośrednicy narzucający swoją marżę. Ty musisz dokładnie  wiedzieć od kogo sprowadzasz towar, kto jest producentem, aby w raporcie od firmy weryfikacyjnej  uzyskać wyczerpujące informacje o certyfikatach fabryki, czy posiada licencję eksportową ,  czy
w ogóle produkuje zamówiony przez Ciebie asortyment.

Przed rozpoczęciem weryfikacji musisz dostarczyć niezbędne informacje: nazwę firmy lub jej numer rejestracyjny.

Po pozytywnej weryfikacji  możesz podpisać  umowę z chińskim producentem.

Jakie dane znajdą się w raporcie firmy weryfikacyjnej?

  • Czy firma rzeczywiście istnieje i jest producentem towaru, który Cię interesuje
  • Czy osoba, która podpisuje kontrakt ma prawo do występowania w imieniu przedsiębiorstwa
  • Czy firma posiada aktualną licencję eksportową
  • Czy firma nie zalega z podatkami
  • Czy nie toczą się postępowania karne z udziałem firmy
  • Ocena ryzyka.

Wszystkie te  informacje są ogólnodostępne w oficjalnych rejestrach, do korzystania z nich konieczna jest przede wszystkim znajomość języka.

Współpracę z chińskim producentem korzystnie jest  rozpocząć zamówieniem próbek. Pozwoli to  na ocenę  realizacji  zamówienia i  jakości towaru.

Dopiero zaczynasz w tej branży, nie masz żadnych kontaktów ani wcześniejszych doświadczeń?

Nasza firma Imchex Import z Chin przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy wymogów formalnych i pomoże
w znalezieniu odpowiedniego partnera biznesowego. Kompleksowo zajmiemy się usprawnieniem Twojej działalności.  Kompleksowy import z Chin

 Zobacz również:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.