Weryfikacja chińskiej firmy

Po co mi pośrednik w imporcie z Chin?

Po co mi pośrednik w imporcie z Chin?

Pośrednik w imporcie z Chin, ale czy na pewno jest potrzebny? To pytanie zadaje sobie każdy, kto chce zacząć sprowadzać towary z Chin. Pewnie nie jedna osoba stwierdzi, że takowy pośrednik nie będzie mu potrzebny. Jednakże warto się nad tym nieco dłużej zastanowić, przede wszystkim rozważyć za i przeciw, które przedstawiamy, aby móc podjąć dobrą decyzję. Warto mieć na uwadze także jak mocno różni się nasza kultura od tej pochodzącej z Chin, określone dla nas jasno standardy mogą być zupełnie inaczej postrzegane w Chinach. Zatem przedstawiamy zarówno problemy jakie mogą wystąpić przy imporcie z Chin jak i również plusy tego, aby skorzystać z pomocy pośrednika.

Zobacz nasze usługi: Kompleksowy import z Chin


Problemy w imporcie z Chin, na co warto uważać?

Brak odpowiedniego przygotowania do importowania produktów z Chin może okazać się znaczącą barierą nie do pokonania. Choć mimo tego, że z początku wszystko może wydawać się łatwe okazuje się jednak, że po czasie wychodzą na jaw piętrzące się problemy. Mogą być to między innymi:

  • brak kontaktu ze strony sprzedawcy. To chyba najczęściej zgłaszane problemy importerów. Urwany kontakt zwłaszcza poprzez różnego rodzaju portale gdzie chcemy przenieść się na prywatną rozmowę. Wszelkie dogranie całej sprawy, a nawet możliwy przelew za towar i koniec kontaktu. Niestety, ale takie sytuacje mają miejsce
  • felerna dokumentacja. Towar dotarł, ale jak się okazuje wymagana dokumentacja jest podrobiona bądź niekompletna, niestety wiązać to może poważne problemy przy odprawie celnej
  • towar niezgodny z opisem. Zamawiamy towar zgodnie z ustaleniami, ale przychodzi coś zupełnie innego, odbiegającego od normy czy też jakości
  • terminowość. Sprzedawca zobowiązuje się do wykonania zamówienia w określonym terminie, jednak przekracza go bądź notorycznie przesuwa o kolejne dni.

To jedynie kilka z problemów, które mogą pojawić się przy samodzielnym importowaniu z Chin. Tak naprawdę ile ludzi tyle problemów, jednakże warto mieć na uwadze także to, że nie każdy jest uczciwy, kontrahenta warto zatem wcześniej sprawdzić.

Plusy współpracy z pośrednikiem z Chin

Oszczędzając na współpracy z pośrednikiem możemy popaść w tarapaty wymienione wyżej. Oczywistym jest to, że nie wszystkiego da się uniknąć, jednak warto mieć pomoc w postaci pośrednika. Co jest najczęstszą blokadą kiedy wahamy się, aby skorzystać z pomocy pośrednika? Z całą pewnością będą to finanse. Jednakże w ostatecznym rozrachunku czy warto tracić niemałe pieniądze na nieudanych traksakcjach? A może warto jednak poświęcić część i mieć bliskie wsparcie, kogoś kto będzie w stanie załatwić za nas większą część formalności?

Formalności jakie zostają po stronie kupującego ograniczają się tak naprawdę do minimum. Podpisana wcześniej umowa co warto dodać powinna być przejrzysta sprawia, że mamy uregulowaną sytuację prawnie. Co ważne jeśli transakcja nie dojdzie do skutku posiadając takową umowę można w łatwy sposób pociągnąć nieuczciwego sprzedawcę do odpowiedzialności prawnej.

Czy w takim razie warto zainwestować w import z Chin wraz z rolą pośrednika?

Czy warto ryzykować i inwestować w to swoje czasami i oszczędności życia? Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana jak głosi przysłowie. Jednakże kiedy w grę wchodzą duże pieniądze takie ryzyko jest zbędne. Dobrze mieć pomoc specjalistów, którzy w momentach konfliktowych czy spornych są w stanie nam pomóc, a w dużej mierze co za tym idzie uniknąć zbędnych kosztów, straty.

Pośrednictwo z Imchex, komfort importowania

Wraz z Imchex nie mamy jedynie komfortu oszczędności pieniędzy w momencie problemów czy to prawnych czy jakościowych. W grę wchodzi także oszczędność czasu, a jak wiemy w dzisiejszych czasach czas to pieniądz. Początkowy importer powinien mieć na kim się wesprzeć, otrzymać radę i pomocną dłoń w momentach trudnych, stresowych. Pośrednik w imporcie z Chin jest w stanie nauczyć jak w sposób bezpieczny korzystać z możliwości importu, to na nim spoczną kwestie prawne, które mogą znacząco odciążyć kupującego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji.

Zobacz równnież:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.