Na co uważać nawiązując kontakty ze sprzedawcami z Chin

Na co uważać nawiązując kontakty ze sprzedawcami z Chin?

Import z Chin – na co uważać nawiązując kontakty ze sprzedawcami z Chin?

Decydując się rozpoczęcie kontaktów handlowych z przedsiębiorcami z Chin, warto dokładnie poznać wszystkie zasady oraz potencjalne nieścisłości. To coraz popularniejszy sposób prowadzenia sprzedaży, dlatego wiele osób posiada już niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Rzetelność sprzedawcy – dlaczego warto ją sprawdzić?

Sprzedawcy w każdym państwie są tylko ludźmi. Oznacza to, że ich uczciwość oraz rzetelność powinna być skontrolowana przed rozpoczęciem współpracy. Utrata czujności na tym etapie może przedsiębiorcę kosztować zarówno wiele straconego czasu, jak i pieniędzy. Nawiązanie kontaktu ze sprzedawcami z Chin po raz pierwszy może być dość trudne.

Choć ceny towarów importowanych z Chin są wyjątkowo okazyjne, zwykle wymagana jest przedpłata. Z tego względu warto dopytać innych polskich przedsiębiorców o opinie na temat tego sprzedawcy. Tego rodzaju informacje można znaleźć także w internecie, na forach tematycznych oraz wśród opinii.

Jeśli dany sprzedawca uczciwie działa na rynku od lat, znalezienie zadowolonych klientów z pewnością nie będzie trudne. Natomiast wielu polskich sprzedawców miało nieprzyjemności na którymkolwiek etapie współpracy, warto poszukać innego dostawcy.

Jak oceniać jakość produktów importowanych z Chin?

Produkty importowane z Chin w wielu osobach wzbudzają obawy dotyczące jakości oraz etyczności wykonania. Zarówno na poziomie klienta hurtowego, jak i detalicznego. Wielu z nich nieraz spotkało się ze sprzętem bardzo niskiej jakości, opatrzonym naklejką „Made in China”.

Nie jest to jednak norma, ponieważ wiele produktów sprowadzanych z Chin charakteryzuje się dobrym wykonaniem oraz wysoką jakością użytych surowców. W tym przypadku należy postąpić podobnie jak podczas zbierania opinii na temat rzetelności dostawcy.

Konieczne jest otrzymanie dokładnych zdjęć zamawianych produktów, najlepiej wykonanych osobiście, a nie przesłanych ze strony internetowej. Warto także skonsultować się z innymi firmanami zajmującymi się importem od danego sprzedawcy. Jeśli inni byli stale zadowoleni z oferowanych produktów, warto rozpocząć współpracę.

W przypadku znalezienia lub usłyszenia negatywnych ocen na temat jakości oferowanych przez sprzedającego produktów taka współpraca prawdopodobnie nie będzie korzystna.

Czas realizacji zamówienia – kluczowy dla płynności sprzedaży

Decydując się na rozpoczęcie sprzedaży produktów importowanych z Chin, warto zdać sobie z prawe z możliwego wydłużonego czasu oczekiwania. W niektórych przypadkach może być on wysłany natychmiastowo, ale może się także zdarzyć, że wydłuży się on do kilku miesięcy.

Dłuższy czas oczekiwania może być spowodowany procesem produkcji lub wysyłki, ale także okresowymi urlopami, związanymi np. z lokalnymi świętami.

Trudny do przewidzenia czas dostawy może być trudnością w procesie sprzedaży zamówionych produktów do klienta detalicznego. Nie jest to jednak przeszkoda nie do ominięcia. Warto jedynie racjonalnie prowadzić stan magazynowy oraz z odpowiednim wyprzedzeniem zamawiać niezbędny towar.

W jaki sposób opłacić transport z Chin?

W przypadku płatności za zamówienie oraz transport dostępne mogą być różne opcje lub jedynie przedpłata kartą kredytową. Jeśli jednak istnieje możliwość wykonania tradycyjnego przelewu, prawdopodobnie wymagana będzie operacja walutowa, najczęściej w dolarach.

Jeśli współpraca z chińskim sprzedawcą będzie trwała bądź cykliczna, korzystne może okazać się założenia konta w dolarach amerykańskich. Dzięki temu proces opłat zostanie usprawniony, a przelicznik korzystniejszy. Jeśli jednak mają być to wyjątkowo okazjonalne opłaty, nie będzie takiej konieczności.

Niezależnie od formy opłaty oraz sposobu przewalutowania złotówek, warto wziąć pod uwagę wahania kursu, podejmując decyzję na temat zamówienia. W zależności od kursu dnia cena może być mniej lub korzystniejsza, a co za tym idzie, cała transakcja może przestać być opłacalna.

Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z chińskim dostawcą, lecz potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, sprawdź naszą ofertę Import z Chin


AliExpress czy warto robić tam zakupy?

 Po co mi pośrednik w imporcie z Chin?

Co warto importować z Chin?

Jak rozpocząć import towarów z Chin?
 


 


ppppp

 


Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.