Jakie towary są najczęściej importowane z Chin?

Jakie towary są najczęściej importowane z Chin? Polacy coraz chętniej importują towary z Chin. Nic w tym dziwnego, gdyż ceny większości artykułów w Państwie Środka są znacznie bardziej atrakcyjne, niż w innych krajach. Jeśli Ty również chcesz rozszerzyć swoją działalność i zastanawiasz się jakie towary są najchętniej importowane z Chin przez polskich przedsiębiorców, to przekonasz się o tym czytając ten wpis. W tym artykule przekażemy Ci także kilka pomysłów na wzbogacenie Twojej oferty oraz przedstawimy, jakie korzyści płyną z importu towarów z Chin.

Jakie towary najbardziej opłaca się importować z Chin?

To, że towary z Chin są jednymi z najtańszych na całym świecie jest faktem, o którym każdy wie. Nie dziwi zatem również chęć importowania z tego kraju wszelkiego rodzaju produktów i półproduktów. Wiele przedsiębiorstw rozszerza w ten sposób swoją działalność, a niejednokrotnie ratuje ją przed zniknięciem z rynku. Właściciele firm, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z importem z Chin powinni, przed podjęciem jakichkolwiek kroków z tym związanych, zorientować się jakie towary najbardziej opłaca się sprowadzać z Państwa Środka. Do towarów najbardziej korzystnych cenowo, a jednocześnie nie odbiegających znacznie jakością od europejskich odpowiedników, należą:

 • elektronarzędzia,
 • buty i ubrania,
 • części samochodowe,
 • zabawki,
 • małe AGD, RTV,
 • produkty dla zwierząt,
 • biżuteria i galanteria,
 • materiały budowlane,
 • sprzęty ogrodnicze,
 • opakowania,
 • wyroby metalurgiczne,
 • aparatura i wyroby medyczne,
 • meble, elementy wyposażenia wnętrz,
 • akcesoria biurowe,
 • tekstylia domowe,
 • produkty chemiczne.

Opłacalność jest w przypadku tych towarów pojęciem względnym – warto sprawdzić przed zamówieniem towaru, czy rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na dany produkt. Popyt bywa zmienny, dlatego lepiej upewnić się, że towar importowany z Chin faktycznie „zejdzie”.

Jakie korzyści niesie za sobą import z Chin?

Pierwszą i najważniejszą dla polskich przedsiębiorców korzyścią płynącą z importu z Chin jest oczywiście niska cena produktów. Nie jest to jednak jedyny argument przemawiający za tym, że warto zainwestować w chińskie towary.

Bardzo istotną zaletą chińskiego rynku jest jego wielkość. Państwo Środa posiada jedną z największych i najlepiej rozwijających się gospodarek na świecie, a co za tym idzie wytwarza ogromną ilość produktów, które trafiają do praktycznie każdego kraju. Produkty z napisem „Made in China” można zobaczyć w sklepach rozmaitych branż i choć do niedawna panował taki pogląd, napis ten nie oznacza już towaru gorszej jakości.

Jakość to kolejna cecha sprawiająca, że warto kupować towar w Chinach. Oczywiście nie twierdzimy, że wszystkie dostępne tam produkty są wysokogatunkowe, jednak bez większych problemów można znaleźć wysokojakościowe towary w bardzo atrakcyjnej cenie. Spowodowane jest to dwoma czynnikami: niskimi kosztami wytworzenia produktu (tania siła robocza) oraz tańszymi komponentami wykorzystywanymi podczas produkcji.

Kolejnym atutem importu z Chin jest niewielkie ryzyko inwestycyjne. Na produkty sprowadzone z Chin można narzucić naprawdę wysoką marżę, a tym samym w krótkim czasie odzyskać zainwestowane w przeprowadzenie importu pieniądze. Sam koszt importu nie musi być wysoki – wystarczy skorzystać z usług uczciwej firmy pośredniczącej, która znajdzie najtańszą opcję transportu. Taką firmą jest IMCHEX, a wybranie naszej oferty jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko, gdyż sprawdzimy dla Ciebie rzetelność producenta, od którego chcesz zamówić towary.

Jak uzyskać niemal pewny zarobek na towarach importowanych z Chin?

Na koniec przedstawimy Ci pomysły na niemal pewny zysk płynący z importu z Chin.

 1. Jeśli nie znasz języka chińskiego i tamtejszej kultury sprzedaży – nie ryzykuj i skorzystaj z pomocy partnerów biznesowych, którzy będą negocjować z dostawcami towarów w Twoim imieniu.
 2. Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki dopilnowaniu wszelkich formalności. W tym także pomogą Ci doradcy z firmy IMCHEX. Pamiętaj, że brak jakiegokolwiek dokumentu lub błędne oznaczenia towaru mogą prowadzić do uniemożliwienia importu z Chin, a nawet do nałożenia kar.
 3. Jeśli nie jesteś pewny, jakie towary przyniosą Ci zysk zamów z odpowiednim wyprzedzeniem produkty okazjonalne. Możesz np. importować gry i zabawki dla dzieci przed Dniem Dziecka, sztuczne kwiaty przed Świętem Zmarłych lub ozdoby świąteczne przed Bożym Narodzeniem.
 4. Uprość proces importu i zamów większość towarów u jednego dostawcy bądź skorzystaj z konsolidacji zamówienia. Dzięki takiemu działaniu zapłacisz tylko raz za transport wszystkich produktów, jakimi jesteś zainteresowany.

Import z Chin może być bardzo korzystny, wystarczy tylko podejść rozsądnie do tego tematu. Pomoc firmy zajmującej się od lat sprowadzaniem towarów do Polski będzie nieoceniona, zwłaszcza, że możesz liczyć nie tylko na przeprowadzenie Twojego zamówienia przez wszystkie etapy importu, ale też doradztwo i wiele innych usług usprawniających import z Chin.

Zobacz również:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.