wiarygodność firmy handlowej z Chin

Jak sprawdzić wiarygodność firmy handlowej z Chin?

Jak sprawdzić wiarygodność firmy handlowej z Chin? Chiny to potęga gospodarcza, to właśnie w Chinach powstają, a następnie są eksportowane na cały świat wszelkiego rodzaju dobra, praktycznie z każdej dziedziny – od zabawek i artykułów gospodarstwa domowego, po skomplikowane urządzenia elektroniczne. Towary z Chin postrzegane są jako  te gorszej jakości, zamienniki produktów markowych, jednakże mają jedną zaletę – są tanie i dzięki temu chętnie kupowane.  Stereotyp, że  produkty” Made in China” są gorsze  funkcjonuje od dawna i z pewnością dotyczy wielu towarów,  jednak zauważalne są zmiany na rynku ponieważ  pojawia się  coraz większa liczba wyrobów, które odważnie  konkurują  z tymi najlepszej jakości  od znanych marek. Są to oryginalne oraz  wysokiej jakości produkty w cenie konkurencyjnej do cen zachodnich producentów. Chińscy producenci mogą pozwolić sobie na atrakcyjną  dla kupującego ofertę  cenową ze względu na korzystną dla siebie, obowiązującą politykę podatkową w kraju oraz wyjątkowo tanią siłę roboczą.  Niskie koszty produkcji generują cenę końcową, dzięki czemu chińskie wyroby stanowią ok. 60% światowego rynku. Sprzedaż chińskich wyrobów wydaje się być ” żyłą złota ” co widać po stale rosnącej liczbie sklepów z „chińszczyzną „, w których kupisz niemalże wszystko – od bielizny po telewizor. Czy import towarów z Chin   zawsze jest  interesem  pewnym  i bezpiecznym? Jak ustrzec się przed nieuczciwym chińskim biznesmenem?

Czy współpraca z  chińskim przedsiębiorcą jest bezpieczna?

Współpraca biznesowa  wymaga przejrzystości  i bezdyskusyjnej uczciwości. Niestety, tam gdzie pieniądze – tam oszustwa i nadużycia. Większość przedsiębiorców prowadzi interesy zgodnie z obowiązującym regułami i standardami jednak zdarzają się przypadki, w których kontrahent nie stosuje zasad uznawanych za elementarne. Duża odległość między Polską a Chinami oraz jeszcze większa przepaść kulturowa i mentalna powodują, że polscy biznesmeni obawiają się współpracy i podpisywania umów z chińskimi partnerami. Z pierwszą pomocą przychodzi niezawodny internet.  Dzisiejsze środki przekazu ułatwiają dotarcie do informacji, dzięki którym można sporo dowiedzieć się zasadach funkcjonowania chińskich firm i etyce ich właścicieli. Mimo łatwego dostępu do stron internetowych i drobiazgowych opisów firm ( z wiodącą kwestią reklamową ) zalecamy  być ostrożnym i nie traktować internetowych informacji jako pewnik.  Główne „grzechy ” jakich dopuszczają się nieuczciwe chińskie  firmy:
  • fałszowanie informacji na swój temat np. podawanie nieprawdziwych danych  o posiadanych certyfikatach i atestach
  • przedstawianie sfałszowanych licencji
  • wyłudzanie pieniędzy
  • nie dotrzymywanie warunków zawartej umowy
  • niezgodność zawartości przesyłki z zamówieniem.
Oszuści wykorzystują fakt, że polski przedsiębiorca  raczej nie wybierze się do Chin, aby osobiście i na miejscu zweryfikować autentyczność firmy i  potwierdzić zgodność informacji z rzeczywistością.

Jak sprawdzić chińską firmę przed podpisaniem umowy? Czy warto skorzystać z profesjonalnych usług?

Internet daje wstępne rozeznanie, nie daje  jednak stuprocentowej pewności, że kontrahent jest w porządku. Aby zyskać pewność, że nie padniesz  ofiarą oszustwa  zgłoś się do  profesjonalnej  firmy,  której pracownicy posiadają  odpowiednie kwalifikacje i narzędzia  do sprawdzenia autentyczności chińskiej firmy. Ogromne znaczenie ma  doświadczenie firmy weryfikującej,  wpływa na szybkość realizacji zamówienia  oraz rzetelność raportowanych ustaleń. Skontaktuj się z nami, wyjaśnimy krok po kroku, jak rozpocząć import chińskich produktów i pomożemy uniknąć oszustwa, dzięki naszej firmie import z Chin okaże się banalnie prosty i bezpieczny.  Imchex kontakt  Import z Chin – Usługi – Weryfikacja producenta  

Jakie korzyści przyniesie sprawdzenie chińskiego kontrahenta przez profesjonalną firmę?

  • Unikasz ryzyka podpisania umowy z nieistniejącą firmą
  • Nie narażasz się na straty finansowe
  • Pracownik firmy weryfikującej Imchex dysponuje środkami ( znajomość języka i obowiązujących przepisów ), które pozwalają wszechstronnie ocenić, czy dana firma zasługuje na zaufanie
  • Współpraca ze sprawdzonym, rzetelnym i uczciwym przedsiębiorcą skutkuje rozwinięciem działalności na bazie dobrego jakościowo i atrakcyjnego cenowo towaru.
Dla bezpieczeństwa własnego biznesu radzimy stosować zasadę ograniczonego zaufania i korzystać z usług firm weryfikujących, a naszym klientom życzymy owocnej współpracy  z chińskimi handlowcami,  co zaowocuje mocną pozycją na rynku i wzrostem dochodów.      
Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.