Jak rozpocząć import towarów z Chin?

Jak rozpocząć import towarów z Chin?
Produkty z Chin na stałe weszły na polski rynek. Niemal każde nieco większe miasto ma chińskie centrum handlowe. Przyzwyczailiśmy się do tego, że większość towarów w sklepie to tak naprawdę produkty „Made in Chine”. Przedsiębiorcy, mając nadzieję na poprawę konkurencyjności swoich firm, coraz częściej decydują się na import towarów właśnie z Chin. Podobnie jak zakupy z innych krajów spoza UE, towary muszą zostać odprawione przez odprawę celną. Import z Chin to długi i skomplikowany proces. Musi być w pełni przygotowany i zaznajomiony z faktyczną sytuacją w Chinach. Na cały projekt wpływa wiele czynników. Od wyszukiwania i weryfikacji dostawców, po transport ładunków i odprawę celną. Na każdym etapie musisz poznać wiedzę niezbędną do uniknięcia oszustw lub dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. Zanim zdecydujesz się na współpracę z chińskim kontrahentem, przeczytaj najpierw nasz artykuł, aby zrozumieć, jakie procedury i środki ostrożności należy wykonać!

Import towarów z Chin

Od czego zacząć import towarów z Chin?

Dopóki skutecznie unikniemy niektórych pułapek, handel z Chinami będzie bardzo dla nas opłacalny. Dlatego najlepiej projektować i rozwijać biznes komercyjny z chińskimi firmami poprzez firmy konsultingowe, które specjalizują się w pośrednictwie handlowym na rynku chińskim. Firmy te doskonale znają zasady prowadzenia interesów z chińskimi partnerami, rozumieją kulturę biznesową Chin, specyfikę warunków oraz najskuteczniejsze metody negocjacji. Chcąc importować towary z Chin, należy również zrozumieć, jakie wymagania i standardy powinien spełniać towar, aby mógł być dopuszczony do obrotu (np. certyfikacja zgodności z przepisami UE czy też wymogi sanitarne) i uwzględnić je w umowie z Chinami. Po otrzymaniu dokumentu od chińskiego dostawcy należy go niezwłocznie zweryfikować. Niestety często dochodzi do fałszowania dokumentów przez chińskich kontrahentów, a za kontrolę graniczną towaru odpowiada niestety importer.

Jakim kapitałem trzeba dysponować, żeby rozpocząć import z Chin

Kapitał na rozpoczęcie jest uzależniony od produktu jaki chcemy importować. Żeby sprowadzać drobną elektronikę wystarczy już kilka tysięcy złotych na start, Zalecamy stopniowe zwiększanie wartości zamówionych towarów, w miarę jak rozwija nam się współpraca z kontrahentem z Chin.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Atrakcyjne ceny oferowane przez chińskich kontrahentów często przyciągają zagranicznych przedsiębiorców, którzy często zapominają sprawdzić rzetelność przed rozpoczęciem współpracy biznesowej. Od chińskich kontrahentów często wymagane są zaliczki, dlatego warto sprawdzić w internecie, czy inni polscy przedsiębiorcy nie współpracowali lub nie współpracują z konkretnymi kontrahentami i co o tym wszystkim sądzą.

Obecnie z pewnością warto zwrócić uwagę na wszelkie nowości i nowinki technologiczne. Jeśli ktoś rozumie konkretną branżę i wie, komu może sprzedać konkretny produkt, to na pewno może go znaleźć w Chinach. Dlatego warto zwrócić uwagę na innowacyjność i oryginalność, niestety zawsze istnieje ryzyko, że pewne produkty nie zostaną zaakceptowane na polskim rynku lub jakość nie będzie taka, jak opisują chińskie firmy. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić jakość towarów dostarczanych przez chińskich kontrahentów i czy odpowiadają one naszym potrzebom.

Dlaczego warto nam zaufać przy imporcie wszelkich towarów z Chin?

Korzystając z naszych usług musisz wiedzieć, że nie jesteśmy tylko firmą, która pomaga swoim partnerom biznesowym w imporcie towarów z Chin. IMCHEX to głównie ludzie, którzy z pasją i całym sercem dbają o znalezienie towaru, dokładnie sprawdzają producenta i jego ofertę cenową, wszystkie procedury, odprawę celną, transport i marketing produktu.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest świadczona przez nas kompleksowa usługa importu z Chin, dlatego dbamy o najwyższą jakość obsługi na każdym etapie współpracy z kontrahentami. Zespół złożony z pracowników firmy i zaprzyjaźnionych ekspertów współpracuje ze sobą, aby utrzymać naszą reputację, tak aby import z Chin odbywał się w sposób bezproblemowy, bezpieczny i w 100% uporządkowany.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne produkty sprowadzane z Chin.

Co to może dla Ciebie znaczyć?

  • Po pierwsze zadbamy o jakość importowanych towarów i konkurencyjne ceny. Przed rozpoczęciem współpracy z nowym dostawcą lub producentem zweryfikujemy jego uczciwość.
  • Po drugie posiadamy własny magazyn w Chinach, w którym zatrudniamy lokalnych pracowników, którzy mogą zwiedzać fabrykę, aby dowiedzieć się o jakości użytych w niej komponentów lub faktycznym zastosowaniu konkretnych technologii produkcyjnych.

Ponadto można również porównać jakość próbki z produktem końcowym. Jeżeli jesteś więc zainteresowany tematem, to koniecznie skontaktuj się z nami. Wszelkie dane odnajdziesz w zakładce „Kontakt” na naszej stronie internetowej: https://imchex.com/. Nie czekaj już dłużej i zacznij import towarów prosto z Chin już dziś!

Zobacz również:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.