Import towarów z Chin

Import towarów z Chin

Import towarów z Chin. Sprowadzanie towarów z Chin to dość skomplikowany proces, jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie takiej działalności. Dlaczego? Produkcja w Chinach jest tania, więc import i sprzedaż chińskiego towaru w Polsce daje szansę na duży zysk.

Import towarów z Chin
Import towarów z Chin

Przed rozpoczęciem współpracy z Chinami warto pogłębić swoją wiedzę na temat tego kraju –  kultury,  panujących zwyczajów, obowiązujących przepisów prawnych i  charakteru samych

Chińczyków. Posiadane informacje niewątpliwie ułatwią kontakty i pozwolą w porę uniknąć ewentualnych zagrożeń. Odległość dzieląca Chiny od Polski oraz zupełnie inna kultura mogą stanowić okazję dla nieuczciwych chińskich przedsiębiorców i narazić polskiego importera na straty, czego każdy wolałby uniknąć.

Wyjazdy biznesowe do Chin

Zanim zaczniesz sprowadzać chińskie wyroby zastanów się również, w jakiej branży dobrze się czujesz, w której dziedzinie posiadasz wystarczającą  wiedzę, aby  ułatwić sobie  rozmowy z producentem oraz zamówienie
i transport towaru.

Import z Chin szkolenia

Import z Chin – jaki asortyment wybrać?

Przy obecnym nasyceniu rynku idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiejś luki, towaru, którego ewidentnie brakuje, a jest zapotrzebowanie. To jednak wersja najbardziej optymistyczna i jednocześnie  trudna do wykonania. Postaw zatem na sprawdzone, najlepiej sprzedające się produkty, są to m.in.:

 • sprzęt RTV i AGD
 • odzież i dodatki, obuwie
 • tekstylia
 • artykuły dekoracyjne
 • meble
 • oświetlenie
 • akcesoria biurowe
 • artykuły sportowe, rekreacyjne
 • zabawki
 • gry.

Analiza Rynku – Przygotowanie oferty produktowej

Decydując się na import towarów z Chin  nie musisz samodzielnie zajmować się wszystkimi aspektami przedsięwzięcia, co  – zwłaszcza  dla początkujących – może być niezwykle trudne i skomplikowane.  Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i postaw na współpracę z firmą, która kompleksowo zajmie się Twoim zleceniem 
i poprowadzi  transakcję sprawnie oraz bezpiecznie od momentu  podjęcia decyzji o imporcie po dostawę towaru do Polski.

Współpraca z naszą firmą  Imchex Import z Chin od A do Z  to dla Ciebie gwarancja spokoju i bezpieczeństwa.

Na czym polega nasza pomoc? 

Import z Chin – analiza rynku

Wskazujesz asortyment, a my przygotowujemy pełną ofertę produktową w jego zakresie. Informacje jakie od nas otrzymujesz:  cena zakupu produktu, minimalna ilość zamówienia, koszty próbek, terminy realizacji. Wyliczamy dla Ciebie całkowity koszt transakcji  – od drzwi producenta poprzez cło i koszty transportu. Sprawdzamy posiadane przez wyrób certyfikaty, aby zyskać pewność, że spełnia wymogi Unii Europejskiej i może być dopuszczony do obrotu.

Import z Chin – analiza prawna

Nasi prawnicy zadbają, aby wszystkie Twoje poczynania w kwestii importu z Chin były zgodne z prawem – polskim, chińskim i europejskim.  Analiza prawna służy zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony prawnej oraz przekazuje  wiedzę niezbędną przy importowaniu chińskich wyrobów –   otrzymujesz od nas spis obowiązujących norm prawnych z opisem, co pozwoli Ci  zapoznać się z nimi  i dobrze je zrozumieć, aby w przyszłości  móc swobodnie poruszać się po chińskich zagadnieniach gospodarczo – ekonomicznych.

Import z Chin – weryfikacja producenta

W momencie, gdy podejmiesz decyzję odnośnie asortymentu, my zajmiemy się znalezieniem odpowiedniego dostawcy/producenta, nie musisz robić tego osobiście. W Twoim imieniu będziemy  również negocjować jak najkorzystniejsze warunki umowy.   Następnie doświadczeni pracownicy naszego chińskiego biura, ze znajomością języka oraz aktualnych przepisów i praktykowanych zwyczajów sprawnie sprawdzą wiarygodność Twojego kontrahenta i autentyczność jego firmy.

Import z Chin – zawarcie umowy, wpłata zaliczki, kontrola produkcji

Nasza kompleksowa opieka i obecność na każdym etapie transakcji minimalizuje ryzyko na jakie może natknąć się niedoświadczony polski importer. Nasi pracownicy doskonale wiedzą jak negocjować umowy i zapewnić sobie możliwość kontroli produkcji. Biorąc pod uwagę, że najlepsza kontrola to ta na miejscu – duże znaczenie ma posiadanie przez nas biura w Chinach.

Priorytetem w działaniu naszej firmy jest zawarcie w Twoim imieniu kontraktu gwarantującego zyski,
a jednocześnie pozbawionego niepotrzebnego ryzyka.

Import z Chin – organizacja transportu
i odprawa celna

Transport to kolejny etap, którym zajmujemy się kompleksowo – od drzwi producenta  po odprawę celną oraz wybór odpowiedniej drogi transportu ( morska, lotnicza lub kolejowa). Dzięki naszym umowom z chińskimi spedytorami jesteśmy atrakcyjni cenowo, a dokonywana przez nas odprawa celna zwalnia naszych partnerów biznesowych z odpowiedzialności za  wymagane dokumenty.

Import z Chin – Czym jest konsolidacja?

Usługa przeznaczona dla przedsiębiorców chcących otrzymać towar kilku producentów w jednej przesyłce. Przewozimy towar z kilku fabryk do naszego magazynu i pakujemy w jedną przesyłkę, a stamtąd transportujemy do portu i odprawiamy. Gdy przesyłka dotrze do portu w UE dokonujemy clenia i przewozimy do naszego magazynu, a następnie pod adres wskazany przez klienta. Z tej opcji najczęściej korzystają przedsiębiorcy o zróżnicowanym asortymencie lub posiadający kilka firm.

Import z Chin – Korzyści płynące ze współpracy z profesjonalną firmą

 • Optymalizacja kosztów
 • Innowacyjne rozwiązania
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Indywidualny projekt współpracy
 • Konsolidacja towarów
 • Polskie faktury VAT
 • Ubezpieczenie transportu
 • Zgodność produktów z UE
 • Bezpieczeństwo transakcji na wszystkich etapach.

Zobacz również:

Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.