Import towarów z Chin

Import towarów z Chin

Import towarów z Chin. Sprowadzanie towarów z Chin to dość skomplikowany proces, jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie takiej działalności. Dlaczego? Produkcja w Chinach jest tania, więc import i sprzedaż chińskiego towaru w Polsce daje szansę na duży zysk.

Import towarów z Chin
Import towarów z Chin

Przed rozpoczęciem współpracy z Chinami warto pogłębić swoją wiedzę na temat tego kraju –  kultury,  panujących zwyczajów, obowiązujących przepisów prawnych i  charakteru samych

Chińczyków. Posiadane informacje niewątpliwie ułatwią kontakty i pozwolą w porę uniknąć ewentualnych zagrożeń. Odległość dzieląca Chiny od Polski oraz zupełnie inna kultura mogą stanowić okazję dla nieuczciwych chińskich przedsiębiorców i narazić polskiego importera na straty, czego każdy wolałby uniknąć.

Wyjazdy biznesowe do Chin

Zanim zaczniesz sprowadzać chińskie wyroby zastanów się również, w jakiej branży dobrze się czujesz, w której dziedzinie posiadasz wystarczającą  wiedzę, aby  ułatwić sobie  rozmowy z producentem oraz zamówienie
i transport towaru.

Import z Chin szkolenia

Import z Chin – jaki asortyment wybrać?

Przy obecnym nasyceniu rynku idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiejś luki, towaru, którego ewidentnie brakuje, a jest zapotrzebowanie. To jednak wersja najbardziej optymistyczna i jednocześnie  trudna do wykonania. Postaw zatem na sprawdzone, najlepiej sprzedające się produkty, są to m.in.:

 • sprzęt RTV i AGD
 • odzież i dodatki, obuwie
 • tekstylia
 • artykuły dekoracyjne
 • meble
 • oświetlenie
 • akcesoria biurowe
 • artykuły sportowe, rekreacyjne
 • zabawki
 • gry.

Analiza Rynku – Przygotowanie oferty produktowej

Decydując się na import towarów z Chin  nie musisz samodzielnie zajmować się wszystkimi aspektami przedsięwzięcia, co  – zwłaszcza  dla początkujących – może być niezwykle trudne i skomplikowane.  Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i postaw na współpracę z firmą, która kompleksowo zajmie się Twoim zleceniem 
i poprowadzi  transakcję sprawnie oraz bezpiecznie od momentu  podjęcia decyzji o imporcie po dostawę towaru do Polski.

Współpraca z naszą firmą  Imchex Import z Chin od A do Z  to dla Ciebie gwarancja spokoju i bezpieczeństwa.

Na czym polega nasza pomoc? 

Import z Chin – analiza rynku

Wskazujesz asortyment, a my przygotowujemy pełną ofertę produktową w jego zakresie. Informacje jakie od nas otrzymujesz:  cena zakupu produktu, minimalna ilość zamówienia, koszty próbek, terminy realizacji. Wyliczamy dla Ciebie całkowity koszt transakcji  – od drzwi producenta poprzez cło i koszty transportu. Sprawdzamy posiadane przez wyrób certyfikaty, aby zyskać pewność, że spełnia wymogi Unii Europejskiej i może być dopuszczony do obrotu.

Import z Chin – analiza prawna

Nasi prawnicy zadbają, aby wszystkie Twoje poczynania w kwestii importu z Chin były zgodne z prawem – polskim, chińskim i europejskim.  Analiza prawna służy zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony prawnej oraz przekazuje  wiedzę niezbędną przy importowaniu chińskich wyrobów –   otrzymujesz od nas spis obowiązujących norm prawnych z opisem, co pozwoli Ci  zapoznać się z nimi  i dobrze je zrozumieć, aby w przyszłości  móc swobodnie poruszać się po chińskich zagadnieniach gospodarczo – ekonomicznych.

Import z Chin – weryfikacja producenta

W momencie, gdy podejmiesz decyzję odnośnie asortymentu, my zajmiemy się znalezieniem odpowiedniego dostawcy/producenta, nie musisz robić tego osobiście. W Twoim imieniu będziemy  również negocjować jak najkorzystniejsze warunki umowy.   Następnie doświadczeni pracownicy naszego chińskiego biura, ze znajomością języka oraz aktualnych przepisów i praktykowanych zwyczajów sprawnie sprawdzą wiarygodność Twojego kontrahenta i autentyczność jego firmy.

Import z Chin – zawarcie umowy, wpłata zaliczki, kontrola produkcji

Nasza kompleksowa opieka i obecność na każdym etapie transakcji minimalizuje ryzyko na jakie może natknąć się niedoświadczony polski importer. Nasi pracownicy doskonale wiedzą jak negocjować umowy i zapewnić sobie możliwość kontroli produkcji. Biorąc pod uwagę, że najlepsza kontrola to ta na miejscu – duże znaczenie ma posiadanie przez nas biura w Chinach.

Priorytetem w działaniu naszej firmy jest zawarcie w Twoim imieniu kontraktu gwarantującego zyski,
a jednocześnie pozbawionego niepotrzebnego ryzyka.

Import z Chin – organizacja transportu
i odprawa celna

Transport to kolejny etap, którym zajmujemy się kompleksowo – od drzwi producenta  po odprawę celną oraz wybór odpowiedniej drogi transportu ( morska, lotnicza lub kolejowa). Dzięki naszym umowom z chińskimi spedytorami jesteśmy atrakcyjni cenowo, a dokonywana przez nas odprawa celna zwalnia naszych partnerów biznesowych z odpowiedzialności za  wymagane dokumenty.

Import z Chin – Czym jest konsolidacja?

Usługa przeznaczona dla przedsiębiorców chcących otrzymać towar kilku producentów w jednej przesyłce. Przewozimy towar z kilku fabryk do naszego magazynu i pakujemy w jedną przesyłkę, a stamtąd transportujemy do portu i odprawiamy. Gdy przesyłka dotrze do portu w UE dokonujemy clenia i przewozimy do naszego magazynu, a następnie pod adres wskazany przez klienta. Z tej opcji najczęściej korzystają przedsiębiorcy o zróżnicowanym asortymencie lub posiadający kilka firm.

Import z Chin – Korzyści płynące ze współpracy z profesjonalną firmą

 • Optymalizacja kosztów
 • Innowacyjne rozwiązania
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Indywidualny projekt współpracy
 • Konsolidacja towarów
 • Polskie faktury VAT
 • Ubezpieczenie transportu
 • Zgodność produktów z UE
 • Bezpieczeństwo transakcji na wszystkich etapach.

Co warto importować z Chin?

Pierwsza kategoria to zdecydowanie sprzęt RTV i AGD. Wśród nich wiodącą pozycję zajmują smartfony, bransoletki monitorujące aktywność i kamery sportowe. Ponadto w ostatnich latach popularne stały się również odkurzacze. Chińskie alternatywy zazwyczaj zapewniają doskonałe parametry i wszystkie niezbędne funkcje, przy konkurencyjnej cenie. Warto też wspomnieć, że szczoteczka soniczna, która jest sprowadzana z Chin, kosztuje około 100 zł, gdy w większości polskich sklepach można ją kupić nawet za tysiąc złotych. Tak naprawdę każdy przedsiębiorca musi sam zdecydować, jaką branżą go interesuje. Istnieje wiele możliwości osiągnięcia tego samego sukcesu poprzez import różnego rodzaju produktów. Co warto importować z Chin

Zobacz również:

Przewiń do góry

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.