Co warto importować z Chin

Co warto importować z Chin?

Import z Chin od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wielkich korporacji jak i małych przedsiębiorców. Stosunek dobrej jakości do niskiej ceny sprawia, że coraz więcej osób chce zarabiać na sprowadzaniu towarów właśnie z Chin. Historie sukcesu różnych firm, którzy rozpoczęli swoją działalność od importu towarów z Chin również z pewnością zmotywują Cię do rozpoczęcia własnej działalności.

Na początku jednak należy dokładnie zastanowić się, co warto importować z Chin, aby Twój biznes był jak najbardziej dochodowy. Decydując się na import towarów z Chin do Polski należy wcześniej sprawdzić, czy istnieje zapotrzebowanie na konkretny produkt, a jeśli tak, to jaki jest poziom jego popytu, ponieważ nie wszystkie towary da się sprowadzić z zyskiem. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najczęściej importowane towary i jak importować prosto z Chin, zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu.

Dlaczego warto importować z Chin?

Wszystko produkowane w chińskich fabrykach jest tańsze niż gdziekolwiek indziej na świecie. Niski koszt produkcji wynika głównie z niskich kosztów pracy. Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny, a koszty życia bardzo niskie. Oznacza to, że fabryki mogą bardzo tanio zatrudnić bardzo dużą liczbę pracowników. Wiele fabryk nie płaci składek na ubezpieczenie społeczne. Mniej biurokracji, niskie podatki, tania energia elektryczna i niskie ceny nieruchomości – to także czynniki, które decydują o niskich kosztach produkcji w Chinach. Sytuacja ta stworzyła dogodne warunki do rozwoju różnych firm maklerskich. Brokerzy w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie prowadzą handel, zanim towary trafią w ręce importera. Dlatego ważne jest, aby podczas rozwijania kontaktów w Chinach, gdzie ceny są najniższe, trzymać się jak najbliżej producentów. W przeszłości było to prawie niemożliwe.

Obecnie internet pozwolił na szybki rozwój tego typu branży poprzez możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm na rynku chińskim. Jeżeli jednak nie masz na to czasu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Obecnie na rynku polskim jest duża liczba firm, które to specjalizują się w imporcie towarów z Chin. Warto więc przejrzeć rzetelnie wszystkie dostępne opcje i wybrać najlepiej dopasowaną pod Twój typ biznesu.

Jakie towary warto importować z Chin?

Pierwsza kategoria to zdecydowanie sprzęt RTV i AGD. Wśród nich wiodącą pozycję zajmują smartfony, bransoletki monitorujące aktywność i kamery sportowe. Ponadto w ostatnich latach popularne stały się również odkurzacze. Chińskie alternatywy zazwyczaj zapewniają doskonałe parametry i wszystkie niezbędne funkcje, przy konkurencyjnej cenie. Warto też wspomnieć, że szczoteczka soniczna, która jest sprowadzana z Chin, kosztuje około 100 zł, gdy w większości polskich sklepach można ją kupić nawet za tysiąc złotych. Tak naprawdę każdy przedsiębiorca musi sam zdecydować, jaką branżą go interesuje. Istnieje wiele możliwości osiągnięcia tego samego sukcesu poprzez import różnego rodzaju produktów.

Zauważyliśmy, że polscy importerzy są szczególnie zainteresowani projektami oświetlenia i wyposażenia wnętrz z Chin. Zabawki, odzież i tekstylia sprowadzane z Chin zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu przedsiębiorców jest również zainteresowanych importem artykułów sportowych i rozrywkowych lub produktów z branży kosmetycznej.

Import towarów z Chin to zdecydowanie jeden z najbardziej ostatnio atrakcyjnych tematów, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Coraz więcej osób chce zarabiać na sprowadzaniu towarów z Chin głównie dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości oferowanego produktu. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł skutecznie zmotywował Cię do takiej formy zarobku.

Jeżeli jednak niekoniecznie masz na to czas, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Na stronie z naszą ofertą Usługi – Imchex – Import z Chin od A-Z nasi specjaliści skutecznie doradzą Ci najlepszą opcję transportu towaru prosto z Chin. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale co najważniejsze również Twój czas.

Zobacz również:


  


Scroll to Top

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.